Kentsel Dönüşüm

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Binanızın bulunduğu bölgenin kentsel dönüşüm alanı ilan edilmesine gerek yok bireysel başvurularınızla 6306 sayılı kanun ile yerinde yenilenme ile kentsel dönüşüm avantajlarından faydalanılabilirsiniz; sizde yeni güvenilir binalara sahip olabilirisiniz.
Evlerinin afet riski taşıdığını düşünen vatandaşlarımız kentsel dönüşüm fırsatlarından yararlanarak evlerini yenilemek isterlerse bağlı bulunduğu belediyelere başvurup güncel imar durumunu aldıktan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın lisanslandırmış olduğu firmamıza başvuruda bulunabilirler. Bu kanun ile kat maliklerinden birisinin nüfus cüzdanı ve tapu fotokopisi ile lisanslı kuruluşlara başvurusu bu sürecin başlaması için yeterli oluyor.
Binanın risk tespiti için çoğunluk aranmazken yapım aşamasında 2/3 çoğunluk sağlanması istenmektedir. Bina ortak protokolü ile çoğunluk ile alınan karar sonrasında binanın yeniden inşası hızlıca gerçekleştirilmektedir.
O Yıkılmadan Siz Yıktırın
Meydana gelen depremler sonrası yıkılan bir çok yapıdan alınan beton örneklerinin basınç dayanımlarının standartlarda öngörülen beton sınıflarına uymadığı belirlenmiştir. Yıkılmış yada ağır hasar görmüş yapılarda uygun nitelikte beton kullanılsaydı birçoğu ayakta kalabilirdi.